mycie podłóg bez smug

SHARE

Jak myć podłogi bez smug?

Autor:

Podłogi LVT

Ile zapytań w sieci, tyle różnych porad i patentów. Niektórzy upatrują sukcesu w technice mycia podłóg, inni w preparatach, które powinno się dodawać do wody. Gdzie więc leży prawda? Jak umyć podłogę, aby nie było widać smug? Czy są na to jakieś sprawdzone domowe sposoby? Czym w końcu umyć taką podłogę? Oto ekspresowy poradnik i skuteczne sposoby na mycie podłogi bez smug.

Przeczytaj także:

Czym umyć podłogę drewnianą? Sprawdzone domowe sposoby

Mycie podłogi wcale nie jest taką prostą sprawą, jakby mogło się w pierwszej chwili wydawać, a szczególnie, gdy jest ona wykonana z drewna. Mycie parkietu wymaga przede wszystkim dokładnego wykręcenia mopa, ponieważ deski wykonane z drewna nie lubią nadmiaru wody. Do mycia podłogi drewnianej należy używać wilgotnego mopa, wcześniej zanurzonego w wodzie z dodatkiem środka czyszczącego dedykowanego do drewnianych powierzchni. W przypadku podłogi drewnianej nadmiar wody może spowodować wypaczanie się desek.

Jaki mop wybrać do mycia podłogi?

Jaki mop wybrać, aby usunąć dokładnie brud i kurz? Najlepszym rozwiązaniem będzie mop paskowy, płaski lub parowy. Mopy sznurkowe zużywają się najszybciej i bywa, że czyszczą niedokładnie. Sama technika mycia podłogi jest bardzo prosta – mop należy prowadzić równolegle do linii łączeń, a po umyciu podłogi wytrzeć ją suchą nakładką, nie pozostawiając desek do samoistnego wyschnięcia. Warto także wypróbować mycie podłogi zimną wodą. Jak się okazuje, gdy woda jest zbyt ciepła, szybciej odparowuje, a resztki środka czyszczącego zostają na powierzchni, tworząc niekiedy brudne smugi.

Czym myć panele?

Smugi, zacieki, ślady po stopach – czym myć podłogę z paneli podłogowych? Sposobem na szybkie mycie bez frustrujących zacieków będzie dostosowanie się do optymalnej techniki. Mycie paneli podłogowych, podobnie zresztą jak podłogi z drewna, należy dokonywać zgodnie z ułożeniem, czyli wzdłuż łączeń i tylko preparatami dedykowanymi do tego rodzaju podłogi. Ponadto w obu przypadkach świetnie sprawdzi się także ocet.

Czy mycie podłogi octem nie pozostawia smug?

Na 5 litrów wody należy wlać 2 łyżki octu. Dzięki domowej recepturze panele będą błyszczące i bez smug. W przypadku mocno zabrudzonej podłogi konieczne będzie użycie wysokiej jakości środków chemicznych albo płynu do mycia naczyń. Zawarte w nim składniki aktywne świetnie rozpuszczają tłuszcz i inne brudy.

Czym myć podłogę z płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne są zdecydowanie najłatwiejsze do utrzymania w czystości. Aby zatem utrzymać powierzchnię podłogi w dobrej kondycji, wystarczy woda z płynem do podłóg oraz mop lub ścierka. W przypadku płytek sprawdzi się także woda z dodatkiem octu, lub soku z cytryny. Czym jednak myć płytki, na których widnieją trudne do usunięcia plamy, kamień lub osady z mydła? W tym przypadku sprawdzi się np. preparat do czyszczenia płytek o kwasowym odczynie.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

nowoczesna podłoga z betonu polerowanegoNowoczesna podłoga z betonu polerowanego
ciemne panele podłogowe do domuCzy ciemne panele podłogowe pasują do domu?