SHARE

Planksy – płytki dywanowe, które dają nowe możliwości aranżacyjne!

Autor:

Podłogi LVT

Łatwy montaż, szansa tworzenia najbardziej wymyślnych wzorów, uniwersalność – to jedne z wielu zalet planksów. Płytki dywanowe w formie tzw. paneli dywanowych stały się interesującą alternatywą dla tradycyjnych wykładzin biurowych.

Płytki dywanowe w formie planksów doskonale wpisują się w designerskie trendy, w których nieustannie poszukuje się nowych rozwiązań. Na rynku widać zainteresowanie nimi zarówno ze strony projektantów, jak i samych klientów. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że planksy można dowolnie układać, tak jak panele drewniane. Można je także łączyć z klasycznymi płytkami w formie kwadratu.

FOTO: materiały prasowe modulyss

W jaki sposób planksy zrewolucjonizowały wystrój biurowy?

– Jeszcze 20 lat temu większość kupowanych wykładzin do powierzchni komercyjnych w Polsce sprowadzała się do kilku odcieni szarości lub błękitu, produkowanych głównie w beli. 10 lat później większość wykładzin biurowych była już w płytce 50×50 i można było też spotkać realizacje odbiegające od monolitycznego mainstreamu, przy których wykonawcy zapewne połamali niejeden nóż do cięcia wykładziny, tworząc wzornicze i kolorystyczne mozaiki na podłogach biurowych – mówi Jarek Misiewicz, sales manager Central & South Poland w firmie modulyss. W 2014 roku to właśnie modulyss postanowił pomóc architektom i projektantom wnętrz komercyjnych, a przy okazji wykonawcom ich projektów dostarczać modułowe dywany marzeń, wprowadzając do oferty gamę produktów New Shapes. Płytkę 50×50 cm uzupełniły duże kwadraty 100×100 cm, ale zupełnie nowe możliwości projektowania podłóg dały tzw. planksy – prostokąty 25×100 i 50×100 cm.

FOTO: materiały prasowe modulyss

Jakie są ich zalety?

Przede wszystkim posiadają geometryczne i zaskakujące efekty wzornicze, lepsze niż przy układaniu deski czy paneli. Ponadto obecne są nowe wzory o dużych raportach na pojedynczej płytce wykładziny. Wyróżnia je także nowa jakość w standardowych kolekcjach, ponieważ nietypowe wymiary postrzegane są jako zupełnie nowe wzory. – Inwestorzy i projektanci ich biur, hoteli, centrów konferencyjnych i innych wnętrz komercyjnych coraz częściej sięgają po wykładziny w nietypowych płytkach, ponieważ planksy oraz duże kwadraty w połączeniu z bogatą ofertą wzorów i doskonale zgranych rodzin kolorystycznych modulyss pozwalają stworzyć klimat designerskich i unikalnych wnętrz – uważa Jarek Misiewicz. Jedno jest pewne – dzięki planksom można stworzyć takie podłogi, które najlepiej odzwierciedlają geometrię oraz oryginalny charakter wnętrza. Dzięki takim płytkom można z powodzeniem zerwać z nudnym i oklepanym wizerunkiem biura. Efekt końcowy jest oszałamiający, tworzy przy tym nowatorskie i interesujące wnętrze.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

Linoleum od nowa okiem polskich designerów
IVC Commercial – projekt Automedia Kooperativa Brno w Czechach