Rodzaje włókien w wykładzinach dywanowych

SHARE

Co to jest wykładzina obiektowa i czym różni się od wykładzin domowych?

Autor:

Podłogi LVT

Wybór odpowiedniej wykładziny potrafi nastręczyć wiele problemów. Wbrew pozorom nie jest to aż tak oczywisty zakup, jak mogłoby się wydawać. Aby wybrać dobrej jakości wykładzinę, należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad miejscem, w którym będzie miała się znajdować. W przypadku miejsc użyteczności publicznej powinno się postawić na produkt, który będzie odporny na częste użytkowanie i uszkodzenia. Dzięki temu wykładzina będzie mogła przez wiele lat cieszyć oko osób wizytujących w firmie, czy biurze. 

Przeczytaj także: 

Czym się różni wykładzina obiektowa od wykładziny domowej?

Zwykła wykładzina, która stosowana jest w domach, jak np. wykładzina dywanowa Lano Zenith kol. 400, to produkt o stricte zastosowaniu domowym. Oznacza to, że nie powinno się jej kłaść w biurach czy instytucjach publicznych. Przede wszystkim chodzi o częstość jej użytkowania, a jak wiadomo, w takich miejscach przewija się bardzo dużo osób. To z kolei przekłada się na szybsze zużycie wykładziny, przez co może ona wyglądać nieestetycznie. Ponadto, taki rodzaj wyłożenia naszej podłogi jest dużo podatniejszy na liczne przetarcia, zniszczenia lub też odgniecenia spowodowane ciężkimi meblami. O ile krzesło czy biurko, które to powoduje stoi zazwyczaj w jednym miejscu, o tyle problem odgnieceń nie stanowi pogorszenia estetyki pomieszczenia. Wystarczy jednak wyobrazić sobie sytuacje, gdy przez korytarzy, czy biuro przechodzi kilkadziesiąt osób dziennie. W takim przypadku wykładzina ulegnie szybszemu zużyciu.

Do miejsc użyteczności publicznej znacznie lepszym wyborem będzie np. wykładzina PCV homogeniczna Tarkett IQ GRANIT 2MM 408 Light Denim. Jest to alternatywne rozwiązanie, które zdecydowanie częściej jest stosowane w biurach, w których każdego dnia setki osób przechodzą po wykładzinie. Na zakup takiej okładziny decyduje się coraz więcej osób, gdyż jest ona znacznie mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, czy też po prostu zużycie. Wykładziny obiektowe wyróżniają się przede wszystkim zwiększoną wytrzymałością na intensywne użytkowanie, a przy tym jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. 

Jak czyścić wykładziny obiektowe?

W przestrzeniach biurowych, które są często użytkowane, nietrudno o zaplamienia i zabrudzenia. W przypadku tradycyjnych dywanów samo czyszczenie wymagałoby użycia specjalistycznego sprzętu. Mało tego, mogłoby dojść do ich uszkodzenia. W przypadku wykładzin dywanowych obiektowych nie ma takiego problemu. Dbanie o ich czystość jest proste, a nawet przyjemne. W sytuacji, gdy dojdzie do zaplamienia, a trudno jest je usunąć, można zdecydować się na wymianę tylko fragmentu. Świetnym wyborem do biur są obiektowe wykładziny w postaci płytek dywanowych z serii Workstep Harmony. Po wymianie jednego elementu można nadal cieszyć się estetycznie wyglądającą i funkcjonalną podłogą. 

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

jaka podłoga do mieszkania ze zwierzętamiJaką podłogę do mieszkania ze zwierzętami wybrać?
chodnik w kuchniChodnik w kuchni - czy warto go położyć?