marmoleum linear forbo

SHARE

Marmoleum – ekologiczne
rozwiązanie podłogowe

Autor:

Podłogi LVT

Na skutek zmian klimatycznych zachodzi wiele niepokojących zjawisk, takich
jak globalne ocieplenie, susze, powodzie czy huragany. Rosną oczekiwania
klientów dotyczące proekologicznych rozwiązań, co przekłada się na świadomy
wybór neutralnych dla środowiska materiałów budowlanych, wykończeniowych
czy produktów do wnętrz. Naturalna podłoga Marmoleum firmy Forbo jest
produktem, który jest przyjazny środowisku.

Najnowsza generacja podłóg Marmoleum

Najnowsza generacja podłóg Marmoleum marki Forbo to prawdziwy „kamień milowy” w historii firmy. Jeszcze nigdy żadna wykładzina nie mogła poszczycić się tak dobrymi parametrami technicznymi przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów estetycznych i ekologicznych. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców (olej lniany, włókno z łodyg juty czy żywica z drzew sosnowych) oraz wykorzystaniu przy produkcji w 100 proc. zielonej energii udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2. – Marmoleum stanowi doskonałą propozycję na podłogę. Jest to produkt w 97 proc. naturalny, biodegradowalny, bez dodatków poprawiających wygląd czy podwyższających profil ekologiczny, a co za tym idzie, całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska – mówi Jakub Kuszewski, Country Manager Forbo Flooring

Nowoczesny design i innowacyjna technologia

Wykładziny Marmoleum wyróżnia także bogate wzornictwo i kolorystyka. W najnowszej odsłonie tej kolekcji znalazła się szeroka gama wzorów inspirowanych naturą, zarówno w jej delikatnej, chłodnej wersji, jak i w nieco bardziej wyrazistym, ciepłym i żywiołowym wydaniu. Nowoczesny design to niejedyna przewaga Marmoleum nad innymi wykładzinami. Podłogi z tej linii charakteryzują się doskonałymi właściwościami użytkowymi oraz niezwykłą trwałością, nawet przez 30 lat i więcej.

Funkcjonalność wykładzin marki Forbo, to w dużej mierze zasługa technologii Topshield2, czyli podwójnie utwardzanej promieniami UV powłoki, która zabezpiecza ich powierzchnię przed wnikaniem brudu, a także chroni przed zarysowaniami. Dzięki temu wykładzinę z powodzeniem można stosować w domach, biurach, obiektach publicznych, m.in. w szpitalach, szkołach czy przedszkolach. – Marmoleum to najlepsza dostępna podłoga elastyczna na długie lata, która sprawdzi się w każdym zrównoważonym wnętrzu. Używając tego trwałego i w pełni naturalnego możemy przyczynić się do lepszego środowiska – dodaje Jakub Kuszewski.

Podłoga doceniona przez branżę

Wyjątkowe właściwości Marmoleum doceniają nie tylko użytkownicy i inwestorzy, ale również eksperci z branży zrównoważonego budownictwa. Marmoleum znajduje się w gronie produktów, którym przyznano najwięcej międzynarodowych ekoznaków i certyfikatów, m.in. PLGBC Green Building Award, Swan, Blue Angel, North American Sequoia Seal, Nature Plus i wiele innych. Produkt ten z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu ekologicznych obiektach certyfikowanych w systemie LEED i BREEAM.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

Szkolenia, warsztaty, pokazy – czy to się dziś opłaca robić?
centralna baza firm pzhiuppCentralna Baza Firm PZHIUPP