SHARE

Mineralne podkłady od marki Arbiton

Autor:

Podłogi LVT

Marka Arbiton wprowadziła do swojej oferty nową grupę pokładów pod panele – M-Base.

M-Base to podkład wykonany z naturalnych minerałów i organicznych olejów. 94% składników z których jest wykonany, ma pochodzenie naturalne. Linia składa się z trzech produktów:

  • M-Base HEAT – przeznaczony pod podłogi drewniane i panele, polecany do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Charakteryzuje się wysokimi parametrami technicznymi takimi jak wytrzymałość na ściskanie, redukcja dźwięków odbitych (wyciszenia pomieszczenia) oraz przenikalność cieplna. 
  • M-Base SOUND – pod panele i podłogi drewniane. Jest to podkład o grubości 2,4 mm, mający dobre właściwości akustyczne. Jego cechą jest wysoki stopień wyciszenia dźwięków kroków – o 27 proc. Dzięki temu pomieszczenie jest lepiej wyciszone i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo podkład dobrze izoluje dźwiękowo pomieszczenia poniżej. 
  • M-Base GLUE – pod podłogi drewniane klejone. Stanowi dodatkową warstwę akustyczną wyciszając pomieszczenie, w który układana jest podłoga oraz izolację akustyczną pomieszczeń poniżej. Jest również dodatkową warstwą przeciwprężną oraz amortyzującą. Wymaga przyklejenia do podłoża. 

Podkłady z linii M-Base są naturalnego, białego koloru. Zapakowane są w ekologiczne opakowania kartonowe po recyklingu, bez lakierowania i dodatkowej folii. M-Base to grupa podkładów całkowicie wolna od szkodliwych formaldehydów. Ma najwyższą klasę emisyjności A+. Doskonale nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Pozwala na znaczne oszczędności energii cieplnej przez co również w istotny sposób przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

M-Base posiada także certyfikat Blue Angel. Jest to oznakowanie ekologiczne formalnie należące do rządu federalnego Niemiec. Certyfikat ten wyznacza wysokie standardy w zakresie projektowania produktów przyjaznych dla środowiska i przez ostatnie 40 lat sprawdził się jako wsparcie dla bardziej zrównoważonej konsumpcji. 

Podkłady chronią podłogę i przez wiele lat zachowują swoje właściwości. Dzięki temu system podłogowy może być dłużej użytkowany, a ślad węglowy powstały podczas produkcji i transportu rozkłada się na wiele lat. W długiej perspektywie i ujęciu globalnym przyczynia się to do mniejszej produkcji, ograniczenia emisji, zanieczyszczeń i ochrony zasobów naturalnych.

Dzięki technologii 3w1 podkłady z linii M-Base to produkt kompletny, który nie wymaga dodatkowych elementów koniecznych do montażu. W jednym produkcie otrzymujemy trzy zintegrowane elementy: podkład, folie przeciw wilgoci oraz taśmę samoprzylepną, która pozwala w szybki i bezproblemowy sposób łączyć sąsiadujące fragmenty podkładu. Linia podkładów M-Base zapewnia pięciokrotnie szybszy montaż w stosunku do tradycyjnej płyty. To także gwarancja poprawnego montażu z którym poradzi sobie każdy amator. 

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

UE zgadza się na obowiązkową e-fakturę 
MMFA wybrało nowego prezesa