SHARE

Nowa kolekcja Forbo Flooring

Autor:

Podłogi LVT

Podczas Design Week w Mediolanie Forbo Flooring zaprezentuje przedpremierowo nową kolekcję wykładzin: Created by Mac Stopa. 

Kolekcja wykładzin Created by Mac Stopa powstała w oparciu o doświadczenia projektanta, obserwacje i fascynacje, wywodzące się z różnych twórczych dziedzin. Dzięki unikalnej technologii druku cyfrowego Forbo Flooring, jego pomysły udało się zwizualizować i przenieść na wykładziny. Najnowsza propozycja dla Forbo Flooring powstała w oparciu o ideę architektonicznej modułowości i chęci zaaranżowania przestrzeni wokół nas. Pomysł zrealizowano poprzez zastosowanie powtarzających się form geometrycznych, takich jak heksagony, trapezy czy plecione struktury, które stanowią podstawę kolekcji. Doświadczenie Stopy w projektowaniu wnętrz zainspirowało go do połączenia tych struktur z klasycznymi materiałami, takimi jak drewno, tkaniny, metal i skóra.

– Projektując, bardzo lubię eksperymentować, obserwuję piękno natury, otaczające nas zjawiska fizyczne, które często stają się dla mnie inspiracją. Jako projektanta form przemysłowych, fascynują mnie formy organiczne, nowe technologie związane z wydrukami 3D, dzięki czemu geometryczna forma kolekcji dla Forbo Flooring osiągnęła miękkość i trójwymiarowość – mówi o swoim projekcie Mac Stopa.

Jak dodaje, do kolekcji Created by Mac Stopa wprowadzona została tekstura ukwiałów i odbicia metaliczne, a prawie całość kolekcji oparto o zmienną kolorystykę sąsiadujących ze sobą modularnych form, co w naturze związane jest z załamywaniem się i pochłanianiem odbić światła. – Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że klasyczne posadzki w przeszłości przeważnie oparte były o wyraźne podziały pomiędzy kamieniami, płytami kamiennymi, ceramicznymi, czy deskami drewnianymi – mówi.

Kolekcja będzie dostępna w dwóch wariantach: tekstylnej wykładziny flokowanej – Flotex oraz wykładziny PVC – Eternal. Flotex to wyjątkowa wykładzina podłogowa, która łączy w sobie odporność na ścieranie i trwałość podłogi elastycznej z jakością, ciepłem i wygodą wykładziny dywanowej. Dzięki swojej unikalnej strukturze jest całkowicie wodoodporna i bakteriostatyczna.

Kolekcja Forbo Flooring – Created by Mac Stopa będzie zainstalowana w biurze prasowym wiodącego włoskiego pisma dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz – INTERNI w dniach 6-13 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Mediolańskim w dzielnicy Brera, od godziny 10 do północy.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

Designerskie i enkaustyczne płytki
Kwiatowa kolekcja od Forbo Flooring Systems