SHARE

Podłoga z desek o różnych szerokościach

Autor:

Podłogi LVT

Podłoga wykonana z desek o zróżnicowanych szerokościach daje niecodzienny efekt, który przypadnie do gustu miłośnikom naturalnego drewna.

Tworzenie na zamówienie drewnianych podłóg można porównać z pracą krawca, który szyje ubranie na miarę. Indywidualne podejście pozwala osiągnąć niepowtarzalne efekty, bo to inwestor decyduje o wszystkich cechach materiału (m.in. jego kolorze, wykończeniu i rozmiarach). Nabywca nie musi wybierać produktu spośród gotowych propozycji, ale sam kreuje podłogę marzeń: nie idzie na kompromis, ale realizuje własną wizję. 

Podłoga stworzona z desek o różnych szerokościach to jedno z rozwiązań, które po latach zapomnienia jest odkrywane na nowo. Kiedyś wykorzystywano je z pobudek ekonomicznych, dziś natomiast o wyborze desek różniących się szerokościami decydują wyłącznie względy estetyczne. 

– Taka podłoga to propozycja zwłaszcza dla osób ceniących wszystkie cechy naturalnego drewna; różnorodność jego odcieni, fakturę oraz fakt, że w przyrodzie każde drzewo jest inne. Podłoga z desek o różnych szerokościach jest klasyczna, a jednocześnie spektakularna. Efekt ten można jeszcze spotęgować wybierające drewno stylizowane. Procesy postarzania surowca sprawiają, że przypomina on materiał pochodzący z wiekowych domostw – tłumaczy Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket.

Jak dodaje, nie ma przeciwwskazań technicznych do montażu desek o różnych szerokościach. – Drewniane podłogi, zwłaszcza dębowe, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Różnice w rozmiarach elementów jeszcze mocniej akcentują naturalne pochodzenie surowca, z którego zostały one wykonane. Rozwiązanie, choć z długą tradycją, można traktować jako nowość, która będzie zyskiwać na popularności wśród miłośników drewna – zaznacza ekspert.

W jednym projekcie możliwe jest łączenie nie tylko desek o odmiennych szerokościach, ale kilku różnych elementów. Deski mogą być „towarzystwem” i dopełnieniem parkietu z klepek, klepki świetnie sprawdzą się również we wnętrzu z podłogą kasetonową. Ograniczeń technicznych właściwie nie ma; rezultat zależy wyłącznie od kunsztu parkieciarza i kreatywności inwestora lub projektanta.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

FOTO: materiały prasowe IVC CommercialHotel AC Marriot Kraków wybrał panele winylowe od IVC Commercial
Targi Coverings 2022: podłogi wychodzą poza budynki