Posadzki dekoracyjne - mikrocement, żywica, beton

SHARE

Posadzki dekoracyjne – mikrocement, żywica, beton

Autor:

Podłogi LVT

Tradycyjne metody wykańczania powierzchni podłogowych nie zawsze będą dobrym wyborem. W szczególności, jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje, w których projektanci chcą osiągnąć niepowtarzalny efekt wizualny. Podczas aranżowania przestrzeni warto brać pod uwagę między innymi ich ogólny charakter. Uwzględnić należy ich funkcjonalność, użyteczność, czy też łatwość w utrzymaniu w czystości, a także trwałość i względy estetyczne. W wielu projektach coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się posadzki dekoracyjne. Można je wykonać między innymi z żywicy epoksydowej, betonu, czy też mikrocementu. Przede wszystkim podkreślić należy, że wyróżniają się one pięknem bijącym po oczach już od progu domu. Ale który z tych materiałów wybrać?

Przeczytaj także:

Posadzki dekoracyjne z żywicy. Czy warto decydować się na takie rozwiązanie?

Posadzki żywiczne charakteryzują się wyjątkowym wyglądem oraz prostotą w utrzymaniu w czystości. Ponadto mają one uniwersalne zastosowanie, ponieważ sprawdzają się w wielu różnych wnętrzach o różnym przeznaczeniu. Można nimi wykańczać powierzchnie podłogowe zarówno w mieszkaniach, jak i w lokalach użytkowych, czy też obiektach użyteczności publicznej. Co więcej, design dekoracyjnych posadzek z żywicy można dowolnie dopasowywać. Charakterystyczną, bezładną teksturę podłogi z żywicy uzyskuje się poprzez zastosowanie dekoracji w różnym stylu. 

Możliwości aranżacji w tym przypadku są praktycznie nieograniczone. Istotnym jej atutem jest możliwość zatapiania w niej różnych elementów dekoracyjnych, na przykład brokatu, drewna, czy kamyków lub szkła. Szczególnie na uwagę zasługuje fakt, iż tego typu posadzka jest z reguły prosta i szybka do wykonania. Na dodatek jest ona wodoodporna i cechuje się wysoką twardością. Co jednak istotne, posadzki żywiczne mogą z czasem zacząć się ścierać, ale ich renowacja również nie należy do najtrudniejszych. 

Dekoracyjne posadzki z mikrocementu. Co sprawia, że warto na nie postawić?

Posadzki dekoracyjne z mikrocementu świetnie sprawdzają się w aranżacjach pomieszczeń, które urządzone są w ekskluzywny sposób i w nowoczesnym, surowym stylu. Bardzo często wykorzystuje się je w celu uzyskania efekty kamienia na podłodze. Posadzki dekoracyjne z mikrocementu, czyli betonu cienkowarstwowego uznaje się z reguły za wymagające w wykonaniu. Oznacza to, że nie warto samemu ich wykonywać, jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie specjalistów.

Mikrocement to rozwiązanie, które jest bardzo estetyczne i stylowe. Na dodatek nadaje każdemu pomieszczeniu szlachetnego wyglądu i może do złudzenia przypominać betonową płytę albo z marmuru. Za jego pomocą można wykonać dekoracyjne posadzki w wielu różnych wydaniach. Co ważne, powstają one poprzez naniesienie cienkiej warstwy na podłoże techniką szpachlowania. Aby przygotować funkcjonalną i trwałą podłogę z mikrocementu, warstwo wykorzystywać do tego celu produkty renomowanych producentów. Mikrocement sprawdzi się nie tylko jako oryginalne wykończenie podłogi, ale także jako powłoka na schody, czy też ściany. 

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

Płytki matowe czy w połysku? Które wybrać?Płytki matowe czy w połysku? Które wybrać?
Jakie są różnice pomiędzy glazurą, gresem i terakotą?Jakie są różnice pomiędzy glazurą, gresem i terakotą?