LVT w kuchni

SHARE

LVT w kuchni – o czym należy pamiętać?

Autor:

Podłogi LVT

Elegancka i estetyczna podłoga to wizytówka każdego domu i wnętrza, które jest w nim zaaranżowane. Może ona zachwycać i inspirować każdego, kto odwiedza mieszkanie. Dlatego warto zadbać o jak najlepsze jej dopasowanie do wystroju i charaktery pomieszczenia. W momencie, kiedy podczas urządzania wnętrza dochodzi do wyboru podłogi, pojawia się zwykle dylemat – co wybrać? Zwłaszcza jeśli wybór dotyczy podłogi w kuchni. Panele podłogowe laminowane, panele winylowe, płytki podłogowe, deski podłogowe – każdy z produktów ma zarówno zalety, jak i niewielkie wady. 

Przeczytaj także:

Jaka podłoga do kuchni będzie idealna?

Szerokie grono osób twierdzi, że w kuchni najlepiej sprawdzi się podłoga z litego drewna lub płytek ceramicznych. Nie braknie jednak tych, którzy w aranżacji tego pomieszczenia wykorzystują klasyczne panele. Tak naprawdę wybór konkretnego rozwiązania jest uzależniony wyłącznie od indywidualnych wymagań i preferencji inwestora. W dużej mierze również od charakteru i stylu wnętrza. Inna okładzina będzie pasować do wnętrz w stylu glamour, a inna do klasycznych czy skandynawskich. Warto jednak rozważyć wybór paneli winylowych do kuchni. Mimo iż nie są tak popularne, jak panele podłogowe laminowane, to mają one wiele zalet i przydatnych cech. 

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu

Kuchnia to miejsce szczególnie eksploatowane i często użytkowane. Wykorzystuje się ją do gotowania, pieczenia i smażenia w jednym. Wiąże się to z pojawiającymi się zabrudzeniami i zachlapaniem także posadzki. W kuchni podczas gotowania tworzy się para, czasem coś się rozleje, a czasem rozsypie. Nietrudno o zabrudzenia, które mogą na dobre uszkodzić podłogę. Wszystko to powoduje, że wybór odpowiedniej podłogi do kuchni nie może być przypadkowy. Zanim zapadnie decyzja o zakupie paneli winylowych do kuchni, należy sprawdzić ich parametry. Co jednak najważniejsze, są one odporne na działanie wody i wilgoci. Są również antystatyczne i antypoślizgowe, a ich montaż jest niezwykle prosty. 

Porada Eksperta

„Panele winylowe nadają się nie tylko do montażu na podłodze, ale również jako pas techniczny na ścianę.”

Czy warto montować panele winylowe w kuchni?

Mając na uwadze wszystkie zalety paneli winylowych i ich cechy, można śmiało stwierdzić, że sprawdzą się one w kuchni. Funkcjonalność, trwałość, niska nasiąkliwość i antypoślizgowość, to najważniejsze z zalet, jakie powinna mieć podłoga w kuchniach. Warto jednak dodać, że poza kuchnią można je wykorzystać także w łazience. Walory paneli winylowych sprawiają, że stają się one coraz powszechniejszym wyborem do tego typu pomieszczeń. Poza tym należy nadmienić, że są one dostępne w wielu różnych rozmiarach i fakturach. Na dodatek idealnie sprawdzają się w przypadku ogrzewania podłogowego, ponieważ świetnie przewodzą ciepło. Prosty montaż w systemie pływającym sprawia, że można je położyć samodzielnie, jednak w przypadku montażu na klej lepiej już skorzystać z usług fachowców. Podłoga winylowa sprawdzi się w kuchni, ale trzeba pamiętać o tym, że podobnie, jak inne, ona takze wymaga uwagi, dbania o nią i regularnego czyszczenia. 

Artykuł sprawdzony przez Ekspertkę – Patrycję Koprowską, H&H Project sp. z o.o.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

Panele podłogowe premium - gwiazdy wśród paneli
Modne podłogi na 2024 rok. Sprawdź, co wybrać.