SHARE

Nagroda Red Dot dla Tarkett Lino Originale

Autor:

Podłogi LVT

Tarkett Lino Originale otrzymało nagrodę Red Dot Award: Product Design 2023.

„W poszukiwaniu dobrego designu” – Red Dot Design Award to jeden z największych światowych konkursów projektowych. 

Nagroda Red Dot zyskała międzynarodową renomę jako jeden z najbardziej poszukiwanych znaków jakości dobrego wzornictwa.

Nowa kolekcja Tarkett Lino Originale, w kategorii linoleum, wyróżnia się jako najbardziej zrównoważone rozwiązanie podłogowe, posiadające certyfikat Cradle to Cradle® Gold, z najniższym śladem węglowym w swojej kategorii w całym cyklu życia produktu (EPD nr 4789356590.101.1). Rewolucyjnym rozwiązaniem w branzy jest zamknięcie obiegu odpadów linoleum. Tarkett oferuje odbiór poużytkowego linoleum w ramach programu odbioru i recyklingu – Restart®. Każdy metr kwadratowy poużytkowego linoleum poddany recyklingowi pozwala zaoszczędzić 5,4 kg ekwiwalentu CO2.

Kolekcja Tarkett Lino Originale została zainspirowana wyjątkowym wyglądem 100% lnu, ukazującym czysty kolor naturalnych składników linoleum, tworzącym wrażenie roślinnej skóry. Dzięki dodaniu najwyższej jakości pigmentów, pozwalających na uzyskanie certyfikatu Cradle to Cradle® Gold, zespół projektowy Tarkett stworzył 16 unikalnych, delikatnych kolorów w odcieniach ton w ton oraz pastelowych, umożliwiających projektowanie podłóg, ścian oraz mebli we wnętrzach.

Co ciekawe, dzięki giętkości oraz fakturze zbliżonej do roślinnej skóry, produkt może być również zastosowany na ścianach i meblach. Tarkett Lino Originale pozwala na spójne projektowanie wnętrz w jeszcze większym stopniu niż dotychczas. Szczególnie dobrze sprawdza się w przestrzeniach edukacyjnych i służby zdrowia.

Każdego roku Red Dot Award: Product Design ma na celu wyłonienie najlepszych produktów roku. Produkty wybrane przez jury Red Dot do zdobycia nagrody wyróżniają się atrakcyjnością estetyczną, funkcjonalnością lub innowacyjnością, ale to, co łączy je wszystkie, to wyjątkowy design.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

Cyfrowe rozwiązania marketingowe w branży podłogowejCyfrowe rozwiązania marketingowe w branży podłogowej
Targi drewna w Birmingham Timber Expo