jak dbać o podłogę ze szkła

SHARE

Jak dbać o podłogę ze szkła?

Autor:

Podłogi LVT

Zadbane pomieszczenie, które zachwyca modną aranżacją – aby taki efekt osiągnąć, trzeba się trochę postarać. Jednym z najciekawszych pomysłów na wykończenie wnętrza jest zamontowanie szklanej podłogi. Co prawda jest to rzadkie rozwiązanie w domu, ale daje niesamowite efekty. Chcąc doszukać się jej praktycznych stron, można rozważać kwestię naturalnego doświetlenia miejsc zacienionych, znajdujących się piętro niżej lub nadania wizualnej lekkości stropom, antresolom czy podestom półpięter. Jak więc zadbać o podłogę szklaną, aby przez wiele lat prezentowała się nienagannie?

Przeczytaj także:

Szklana podłoga powiększa pomieszczenie

Nie od dzisiaj wiadomo, że niekiedy najprostsze triki okazują się tymi najlepszymi. Część z nich ma na celu optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli zależy nam na tym, aby trochę zakamuflować niewielki metraż pomieszczenia, idealnym wyborem będą podłogi szklane. Wszystko dlatego, że tafla szkła hartowanego rozjaśnia wnętrze. Jest to optyczne złudzenie, które może zdziałać znacznie więcej niż na przykład zmiana kolorystyki ścian.

Nowoczesny design w eleganckiej odsłonie dzięki szkle na podłodze

Szkło samo w sobie nie musi być co prawda niczym nowoczesnym. W końcu mamy z nim do czynienia na co dzień, a także spotykamy się z nim w aranżacjach klasycznych. Szklane podłogi jednoznacznie nawiązują jednak do wystroju nowoczesnego. Szkło przepięknie będzie komponowało się z elementami stylu eklektycznego. Ten materiał będzie pięknie prezentował się również w towarzystwie betonu i drewna. W efekcie szklane podłogi skutecznie wzbogacą także aranżację industrialną.

Jak zadbać o szklaną podłogę?

Trudno ukryć, że podłoga, czy szklane schody są nawierzchniami, które szybko się brudzą. Trzeba się więc liczyć z tym, że co jakiś czas będzie konieczność przeprowadzania czyszczenia podłogi. Warto jednak wybierać taki materiał, który nie wymaga skomplikowanych czynności i trudno dostępnych środków. Podłoga ze szkła bezpiecznego jest rozwiązaniem jednak łatwiejszym w utrzymaniu w czystości, niż na przykład drewniana. Brud nie przywiera łatwo to podłoża, a plamy zmywają się bezproblemowo. Wszystko za sprawą tego, że wierzchnia warstwa hartowanego szkła nie jest porowata. Dlatego też najczęściej stosuje się ją w budynkach użyteczności publicznej, restauracjach, biurach, centrach handlowych, czy obiektach noclegowych.

Jakie są inne zalety podłogi ze szkła?

Szkło kojarzy się z delikatnością i kruchością. Materiał, z którego wykonuje się nowoczesne podłogi to jednak wielowarstwowe szkło, które jest poddawane procesowi szlifowania lub polerowania. Dzięki temu mogą one cechować się bardzo dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi. Podłogi z bezpiecznego szkła hartowanego nie ulegają łatwo uszkodzeniom, a to oznacza, że można się nimi cieszyć i ich nienagannym wyglądem przez wiele lat. Przezroczysta nawierzchnia może wyglądać na niestabilną, ale dzięki temu, że wykonuje się ją z bezpiecznego szkła ESG/VSG, użytkownicy i użytkowniczki podłogi mogą czuć się naprawdę pewnie.

Czy opłaca się montować szkło na podłodze?

Jeśli kogoś zachwyca estetyczny i nowoczesny design szklanych podłóg, to należy nastawić się na niemały wydatek. Nie można jednak zapominać o tym, że zakup taki ma bardzo wiele zalet. Jeśli weźmie się pod uwagę to, w jaki sposób po wielu latach eksploatacji będą prezentowały się nawierzchnie stworzone z innego budulca, można dojść do wniosku, że wybór podłóg szklanych jest jak najbardziej opłacalny.

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

odnowa drewnianej podłogi domowym sposobemJak odnowić podłogę drewnianą domowym sposobem?
nowoczesna podłoga z betonu polerowanegoNowoczesna podłoga z betonu polerowanego