SHARE

Jak znaleźć firmę do montażu wykładziny? Zadaj te trzy pytania!

Autor:

Podłogi LVT

Znajdowanie firm do usług remontowych jest nie lada wyzwaniem. Wiedzą to ci, którzy przeżyli remont domu czy biura. Jeśli ktoś nie jest z polecenia, to czynniki, którymi się kierujemy, są różnorodne i indywidualne. Czasem kierujemy się tym czy człowiekowi dobrze z oczu patrzy albo dotychczasowymi referencjami. Nie zawsze to działa, a często są to nasze subiektywne oceny. Dla tych szczególnie, którzy planują większą inwestycję, polecamy zrobić krótki wywiad.

Zlecenie firmie dużej inwestycji wiąże się ze sporym ryzykiem w przypadku usług związanych z podłogami czy wykładzinami. Jest to spowodowane tym, że nierzadko wadliwie położona wykładzina może być naprawiona tylko poprzez całkowitą wymianę materiału.  Im wyższy koszt reklamacji, tym trudniej taką reklamację wyegzekwować. Zdarza się, że mała firma, która stoi przed wyborem wzięcia na siebie kosztu reklamacji np. 80 tys. zł, a zakończeniem działalności, często wybierze tę drugą opcję i wówczas zostajemy sami z problemem.

Jak w takim razie uniknąć tego typu sytuacji i znaleźć odpowiednią firmę? Polecamy sprawdzić trzy elementy na temat firmy:

  1. Sprawdź rok założenia firmy. Im starsza firma, tym mniejsze ryzyko, bo to oznacza duże doświadczenie, również na błędach. Radzimy sprawdzać firmy nie tylko na oficjalnych stronach, ale też w rejestrach firm tj. CEIDG czy KRS. W branży wykładzinowej są firmy, które funkcjonują nawet ponad 30 lat, ale jeśli chcemy mieć większy wybór, to warto zwracać uwagę na firmy z przynajmniej 10-letnim stażem.
  2. Pytaj, czy firma zatrudnia ludzi na stałe. Bywa, że firmy korzystają z podwykonawców a sami pełnią rolę pośrednika czy koordynatora. Pewniejsze jest, jak firma zatrudnia ludzi na stałe, bo to oznacza, że pracownicy są lepiej wyszkoleni i stabilniejsi. A poza tym, kiedy firma decyduje się ponosić koszty pracowników stale, to znaczy, że posiada ciągłość zleceń i można jej bardziej zaufać.
  3. Sprawdź, czy firma specjalizuje się w danych usługach. W dzisiejszych zaawansowanych technologicznie czasach, jeśli ktoś jest od wszystkiego, to raczej do niczego. Zdarza się, że firma, która robi remont ogólny, bierze się za położenie wykładziny wraz z podłożem i są z tego kłopoty. Generalnie w samej branży podłogowej są ścisłe specjalizacje firm od wykładzin dywanowych, elastycznych, paneli winylowych czy podłóg twardych. Dlatego warto szukać wśród firm, które specjalizują się w danym produkcie.

Poniżej podajemy link do częściowo zweryfikowanych firm przez naszych specjalistów.

www.baza.przegladpodlogowy.pl

Polecamy kierować się też swoimi odczuciami i doświadczeniem i nie brać pod uwagę tylko ceny, bo ta najniższa – jak większość towarów i usług – nie idzie w parze z jakością.

 

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

Outlet w branży podłogowej – czy można znaleźć prawdziwe okazje?
Jak przedłużyć życie wykładzin w obiektach – niewielu specjalistów ma tego świadomość.