jak wykonać podłogę w 3D

SHARE

Kompleksowa instrukcja jak wykonać podłogę w 3D

Autor:

Podłogi LVT

Wykonanie podłogi 3D w pomieszczeniu to świetny pomysł, który zapewnia bardziej estetyczne, luksusowe i przede wszystkim odświeżone wnętrze. W XXI wieku istnieje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych 3D, poczynając od realistycznych zdjęć, przez iluzje, a kończąc na prostych wzorach śladów na piasku lub śniegu. Jak zatem wykonać podłogę 3D?

Przeczytaj także:

Czym jest podłoga 3D?

Podłoga 3D jest posadzką żywiczną z zaaranżowanym projektem graficznym tworzącym trójwymiarowy efekt. Takie rozwiązanie pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. Możliwe to jest dzięki bogatej ofercie wzorów, ozdób, zdjęć lub grafik tworzonych na indywidualne zamówienie klientów. 

W jakich pomieszczeniach najlepiej wykonać podłogę 3D?

Najczęściej posadzkę 3D tworzy się w łazience i kuchni. Wynika to z prostego powodu – trójwymiarowe posadzki dekoracyjne są błyszczące, a co za tym idzie matowieją one w wyniku intensywnej eksploatacji. W konsekwencji trzeba wybierać obszary, które użytkowane przez lokatorów i gości są stosunkowo rzadko. Warto jednak dobrze przemyśleć i zaplanować projekt podłogi żywicznej 3D. Ma to bowiem bardzo duże znaczenie, gdyż wzór na posadzce będzie towarzyszył domownikom w łazience czy kuchni przez wiele lat. Ostateczny efekt prac wnętrzarskich zależy w dużej mierz od indywidualnych oczekiwań inwestora.

Podłoga 3D z żywicy epoksydowej – jaki wzór dekoracyjny wybrać?

Aranżacja podłogi 3D zależy od wielu różnych czynników, ale przede wszystkim należy uwzględnić własne oczekiwania. Wzór posadzki z żywicy w 3D należy dostosować do odpowiednich kryteriów. W tym celu warto zwrócić uwagę na rozdzielczość, kolorystykę, a także motyw. 

Jak zrobić podłogę 3D krok po kroku?

Montaż podłogi 3D w domu nie jest trudnym zadaniem i nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Wystarczą chęci do pracy, wszystkie niezbędne narzędzia i gotowy projekt. Jak więc zrobić efektowną podłogę z żywicy w 3D? 

W pierwszym kroku należy wybrać gotowy projekt lub przygotować grafikę, która powinna być w bardzo wysokiej rozdzielczości. Podłoga musi wyglądać luksusowo, a przede wszystkim estetycznie. Trzeba wziąć pod uwagę także gabaryty danego pomieszczenia i wykadrować zdjęcie tak, żeby jego najważniejsze elementy nie były zasłonięte meblami. Zdjęcie zazwyczaj drukuje się w bardzo dużym formacie na specjalnej folii.

Najważniejszym etapem jest przyklejenie grafiki. Warto jednak pamiętać o tym, aby wyrównać wszystkie uwypuklenia i wypełnić ubytki. Efekt 3D można uzyskać, stosując wylewkę samopoziomującą. Jeśli chce się osiągnąć taki sam poziom podłóg we wszystkich pomieszczeniach, trzeba pomniejszyć grubość wylewki o grubość żywicy. W tym przypadku trzeba już zatrudnić specjalistę.  

Ile kosztuje wykonanie podłogi 3D?

Ile kosztuje podłoga 3D? Cena podłogi 3D zależna jest od indywidualnych wymagań inwestora. Na koszty składają się przede wszystkim: zaawansowanie projektu, wielkość pomieszczenia oraz wynagrodzenia dla fachowca. Biorąc pod uwagę standardowe wymiary łazienek i kuchni to koszt wykonania podłogi 3D będzie zaczynał się od tysiąca złotych.

Posadzka z efektem 3D – podsumowanie

Posadzki z 3D to dowolność w tworzeniu dekoracji w pomieszczeniach. Ich zaletą jest nie tylko estetyczny wygląd, ale także odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i działanie wilgoci. Posadzka żywiczna 3D sprawdzi się bardzo dobrze w każdym pomieszczeniu, które nie jest nadmiernie eksploatowane. 

Redakcja
Redakcja

Pozostaw komentarz

posadzka z żywicy epoksydowej w garażuRodzaje posadzki epoksydowej do garażu i ich zalety
Panele laminowane czy winylowePanele laminowane czy winylowe - czym się różnią i które wybrać?